Przegląd Urologiczny 2004/2 (24) wersja do druku | skomentuj ten artykuł | szybkie odnośniki
 
strona główna > archiwum > Przegląd Urologiczny 2004/2 (24) > European Board of Urology - aktualności

European Board of Urology - aktualności

W marcu 2004 roku siedziba EBU została przeniesiona z Rotterdamu do Centrum Urologii Europejskiej (Center of European Urology), które mieści się w Arnhem. Zmiana siedziby jest konsekwencją strategicznego porozumienie między EBU (European Board of Urology) i EAU (European Association of Urology). Sojusz ten ma wpłynąć na zbliżenie do osiągnięcia celu EBU, którym jest zapewnienie właściwej opieki medycznej w zakresie urologii w całej Europie poprzez wzrost poziomu wiedzy oraz umiejętności urologów europejskich.

Porozumienie między EAU a EBU określa:

  1. Biuro EBU zostanie przeniesione do Arnhem do marca 2004 roku. Budynek w Arnhem będzie się odtąd nazywał EAU – Centrum Urologii – EBU.
  2. EBU zachowa całkowitą niezależność prawną.
  3. W Centrum Urologii Europejskiej EBU będzie miało do dyspozycji niezależne biura, niezależny personel, niezależny budżet i niezależną bazę danych. Do dyspozycji EBU będzie wspólna infrastruktura biurowa centrum.
  4. W związku z funkcjonowaniem programu CME-CPD powstanie niezależne gremium nazwane EU-ACME (European Urology – Accredited Continuous Medical Education) z komitetem składającym się z przewodniczącego, trzech reprezentantów EAU (sekretarz generalny, przewodniczący komitetu naukowego, przewodniczący ESU) oraz trzech reprezentantów EBU (prezes EBU, przewodniczący komitetu akredytacyjnego, przewodniczący komitetu egzaminacyjnego). Celem EU-ACME jest wdrożenie programu CME w środowisku urologów europejskich, zarówno członków EAU, jak i urologów nienależących do EAU.
  5. Wspólna reprezentacja EAU i EBU będzie ustanowiona tylko na najwyższym poziomie. Oznacza to, że prezydent EBU będzie reprezentowany ex officio (z urzędu) w zarządzie EAU, a sekretarz generalny EAU będzie reprezentowany ex officio w zarządzie EBU.

Umowa taka została podpisana przez sekretarza generalnego EAU i prezesa EBU.

Nowy adres:
EBU (European Board of Urology)
Mr. E.N. van Kleffensstraat 5
6842 CV ARNHEM
The Netherlands

tel.: 31 26 389 0846
fax: 31 26 389 0848
e-mail: ebu@ebu.com

skomentuj ten artykuł

Pola oznaczone na żółto muszą być wypełnione, aby komentarz został dodany.
Wypełnienie pól oznaczonych na szaro nie jest konieczne.

imię i nazwisko
email
ośrodek
komentarz
 


-->