Przegląd Urologiczny 2010/4 (62) wersja do druku | skomentuj ten artykuł | szybkie odnośniki
 
strona główna > archiwum > Przegląd Urologiczny 2010/4 (62) > Licytacja na rzecz Fundacji Pomocy Urologom

Licytacja na rzecz Fundacji Pomocy Urologom

Wiosenna powódź, która ogarnęła nasz kraj, nie oszczędziła również kolegów urologów. Domy kilku z nich stanęły w wodzie, w ciągu niewielu godzin dorobek życia przestał istnieć. Bezpośrednio po klęsce na miejscu znalazł się dyrektor firmy Meden Inmed, pan Tomasz Jabłoński. Wrócił wstrząśnięty rozmiarem zniszczeń, z przekonaniem, że musimy pomóc kolegom. Zwrócił się więc do mnie, jako do przewodniczącego Fundacji Pomocy Urologom im dr. n. med. Wojciecha Husiatyńskiego, z niecodzienną propozycją.

Reprezentowana przez niego firma postanowiła przekazać fundacji cenny sprzęt urologiczny, by za uzyskane z jego sprzedaży środki wesprzeć finansowo poszkodowanych. Postanowiliśmy ,że sprzedaży dokonamy podczas Kongresu PTU w Bydgoszczy w formie licytacji. W drugim dniu kongresu, w czasie wieczoru PTU, tuż przed występem Kasi Kowalskiej, przystąpiliśmy do dzieła. Do licytacji wystawiono cztery pozycje: cystoskop Wolf 17F, uroflometr UROCAP III (Laborie), fotel urologiczny MARS oraz pięcioletni ultrasonograf B-K z trzema głowicami, wszystko za cenę wywoławczą 1000 zł !!! Licytacja była bardzo burzliwa, wzięło w niej udział wielu kolegów, a zwyciężyli najwytrwalsi.

I tak nabywcami zostali:
cystoskopu - kol. Tomasz Dąbrowski
uroflometru - kol. Tomasz Ząbkowski
fotela - kol. Jerzy Stelmach
ultrasonografu - kol. Eugeniusz Miękoś

Fotografia 1
Profesor Wojciech Pypno otwiera licytację

Publiczność zebrana w sali Filharmonii Bydgoskiej bawiła się wspaniale, dopingując licytujących. Uzyskana kwota 44 tys. zł zasiliła konto fundacji, stąd już krótka droga do przekazania konkretnej pomocy tym, którzy jej tak bardzo potrzebują. Ta błyskawicznie zainicjowana i przeprowadzona akcja chyba wszystkich przekonała, jak wspaniałe w swojej solidarności potrafi być nasze środowisko i jak ważną rolę spełnia unikalna w skali towarzystw medycznych Fundacja Pomocy Urologom.

Fotografia 2
 

Pomagamy i nadal będziemy pomagać!

Przypominam zatem, że pod naszą opieką znajduje się kilka rodzin zmarłych kolegów i że potrzeby stale rosną. Każda kwota zasilająca rachunek fundacji jest wyrazem naszej urologicznej wspólnoty i będzie przyjęta z ogromną wdzięcznością.

Na koniec pragnę wyrazić wielkie podziękowania panom Tomaszom: Jabłońskiemu i Dąbrowskiemu z firmy Meden Inmedora z wszystkim licytującym, a pozostałych kolegów zachęcić do zasilenia konta fundacji.

Nr konta: 23 1240 1066 1111 0010 1121 1540

prof. Wojciech Pypno
przewodniczący Zarządu Fundacji im. dr. n. med. Wojciecha Husiatyńskiego